Автогол донесе победата на Лудогорец срещу ЦСКА
22 Юли 2024 07:57

/КРОСС/ Лудогорец победи с 1:0 ЦСКА в дербито на първия кръг от новия сезон в efbet Лига. Автогол на Християн Петров донесе трите точки на "орлите".

Гостите създадоха повече положения през първата част, като дори получиха дузпа, която Тобиас Хайнц не успя да превърне в гол. През втората част "червените" инкасираха попадение, а и не създадоха достатъчно опасни положения, за да стигнат до гол на свой ред. Така при официалния дебют на Томислав Стипич ЦСКА записа поражение.

Разградчани пък направиха по-добро второ полувреме и освен падналия автогол, играчите на Георги Дерменджиев имаха още няколко възможности за попадение, включително и удар в гредата в последните минути. Българският шампион мисли за предстоящия мач с Динамо Минск след три дни в квалификациите за Шампионска лига, докато за ЦСКА предстои домакинство на Хебър.