Лудогорец се справи и с Динамо Минск в първия мач от втория кръг на квалификациите в ШЛ
25 Юли 2024 08:32

/КРОСС/ Лудогорец победи наглед лесно с 2:0 Динамо Минск в първия мач от втория кръг на квалификациите в Шампионската лига. В Разград "орлите" имаха пълно превъзходство и взеха аванс преди реванша в Унгария след седмица след голове на Бърнард Текпетей в 9-тата минута и Тодор Неделев от дузпа в края на първата част.

Така след като на старта на евроучастието си през този сезон тимът на Георги Дерменджиев се справи с грузинския Динамо Батуми, сега направи важна крачка към елиминирането и на грузинския Динамо Минск. Победителят от двойката ще играе в следващата фаза срещу Линкълн Ред Импс от Гибралтар или Карабах от Азербайджан. Вчера азерите победиха с 2:0 като гост.

Лудогорец - Динамо Минск 2:0

1:0 Бърнард Текпетей 9'

2:0 Тодор Неделев 45'-дузпа

Лудогорец: Падт, Фон Витри, Вердон, Алмейда, Недялков, Чочев, Пьотровски, Неделев (78 - Дуарте), Текпетей (78 - Делев), Рик (74 - Видал), Руан (62 - Тисера)

Динамо Минск: Лапуков, Пихас, Политевич, Гаврилович, Раи, Школик (53 - Алфред), Селява (87 - Биков), Димченко, Подстрелов (53 - Игор), Мелниченко, Жардев (46 - Одеола)