Панатинайкос победи Ботев (Пловдив) с 2:1, а ФК ЦСКА 1948 се наложи над Будучност с 1:0
26 Юли 2024 07:09

/КРОСС/ Панатинайкос снощи победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в първия мач от Лига Европа между двата отбора, който се игра в Атина.

Йеремеев даде аванс за домакините още в 8-ата минута, а Бакасетас удвои от дузпа малко преди почивката. Корошец върна един гол за Ботев в 70-ата минута, а това остави шансовете на "канарчетата" големи за реванша след седмица.

В края на мача съдията даде дузпа за Ботев, но тя беше отменена след намесата на ВАР.

ФК ЦСКА 1948 снощи надви Будучност с 1:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. "Червените" от Бистрица демонстрираха отлична игра и през цялото време притискаха съперника си и заслужено спечелиха, като пропуснаха да вкарат дори още няколко попадения. Попадение за ФК ЦСКА 1948 отбеляза Бирсент Карагарен в 44-ата минута.

Мачът реванш между двата тима ще се изиграе на 1 август.