/КРОСС/ Това се казва в позиция на лидера на ВМРО Красимир Каракачанов по повод опитите за намеса на македонския въпрос чрез българската диаспора, емигрирала в САЩ от македонските земи.
Лицемерието на либералите отново лъсна в навечерието на американските избори. На фона на очевидно по-добрите перспективи на консервативния кандидат Доналд Тръмп странна българска връзка онагледява за пореден път несъстоятелността на кампанията на демократите. Македонското издание „Слободен печат" в последните седмици информира, че Камала Харис е пратила многозначително послание до т.нар. Обединена македонска диаспора в САЩ, както и, че „македонският американец" Филип Жотевски бил назначен за отговорник по връзките с етническите общности в кампанията на Харис.
Обединената македонска диаспора е лобистката мрежа, финансирана от Скопие, която от години се опитва да промотира някаква различна от българската „македонска" мигрантска история. Неслучайно в писмото на Харис се цитира противоречивата инициатива за „месец на македонско-американското наследство". Според документа - ако може да се вярва на скопското издание и хвалбите на македонистите - офисът на Харис се позовава дори на Илинденското въстание и Балканските войни. Историческите факти обаче сочат, че историческата македонска имиграция в САЩ е недвусмислено българска в своето етническо съзнание в последния повече от век. Македонските патриотични организации, които са нейният гръбнак, едва в наши дни, след цели десетилетия югославско усилие, се изправиха пред проблема с новата македонска миграция, с която идва и влиянието на лабораторния македонизъм. Едва сега и не без помощта на безхаберието на поредица български правителства.
В периода 1853-1912 г. в американската преса са излезли над 11 хиляди статии, касаещи проблематиката с Македония, като в нито една от тях не се говори за „македонски" народ, а само и единствено за български народ, за българското Илинденско въстание, за българина Гоце Делчев и т.н.
В същото време, въпросната македонистична организация все още чака отговор от Тръмп. Очевидно тези хора са се обърнали и към двамата кандидати за президент. Не е изключено подобен отговор да се появи и ние ще следим, но към този момент е очевидна политиката именно на либералния лагер да кокетничи с маргиналните скопски претенции за пренаписване на историята. И ако е вярно, че македонист отговаря за връзката на тандема Харис и Уолз с етническите общности в САЩ, това е още един симптом за несъстоятелността на либералния сектор и още един знак, че непосредственият български интерес е край на глобалистката претенция на демократите за промотиране на небивалици. Дали става дума за измислена, самовнушена и претенциозна джендър идентичност, или става дума за изфабрикувана национална принадлежност - това са ясни символи за абсурда, в който крайните либерали се опитват да ни накарат да живеем.
Единственото, което те ще постигнат с подобни действия, е да настроят потомците на македонските българи в САЩ още повече в подкрепа на Тръмп!
Нито българското посолство във САЩ, нито МВнР, нито министър-председателят, нито президентът реагираха на породените македонистки претенции, този път отвъд океана. Официална София не бива да проспива такива опити, а надеждата е официален Вашингтон след 5 ноември да покаже нов път, различен от нелепата космополитна претенция на демократите.