/КРОСС/ Новата власт в САЩ в лицето на Доналд Тръмп и назначаването на милиардера Илон Мъск и бизнесмена Вивек Рамасвами във ведомство, наречено Департамент за ефективност на правителството, коментират бившият заместник-министър на външните работи Милен Керемедчиев и Ивайло Иванов, член на Съюза на офицерите от резерва „Атлантик" в студиото на "Твоят ден" по NOVA NEWS.
„Илон Мъск е един от най-креативните бизнесмени в САЩ, който вкарва технологиите от бъдещето в нашето ежедневие. Огромните ограничения и рестрикции в Съединените щати са притеснението на този бизнес. Комбинацията на двама бизнесмени е с идея да се отпуши възможността Щатите да са водещи във високите технологии и развитието на изкуствения интелект", каза Керемедчиев.
„Мъск е един от най-големите донори на Тръмп и неговата предизборна кампания. Неговият бизнес е пряко свързан с поръчки за американската държава и зависи от регулации в много области като автономното управление на колите и медицинските стандарти. Той има голям интерес регулациите да паднат, но това не означава, че е добре за американското общество и американските работници. Обвързването на бизнеса с политиката за мен е притеснително", заяви Иванов.