/КРОСС/ Президентът е заслужавал импийчмънт поне три пъти досега. При него е рецидив нарушаването на Конституцията. Тома коментира в БНТ "Денят започва" депутатът от "ДПС - Ново начало" Йордан Цонев. По повод решението на президента да не покани представители на партията на консултации, коментира:
Той има определени от Конституцията задължения и правомощия - правомощията ги ползва много стриктно, а задълженията виждаме, че не толкова. Неговата работа е да изпълни императивното изискване на Конституцията - това тълкуване вчера го направиха всички сериозни специалисти.
По повод конфликта "Радев - Пеевски" и на въпрос не е ли прекрачена границата и от двете страни, Цонев заяви, че Делян Пеевски е лидер на политическа партия е като такъв е "свободен да се държи политически".
Йордан Цонев каза, че нямало доказателства за обвиненията, за които Делян Пеевски е санкциониран по закона "Магнитски" Тя е измислена от соросоидната общност в България, каза депутатът.
Ако президентът изтъква, че пази президентството от корупцията, трябва да опразни институцията от съветниците си, смята още Йордан Цонев. Попитан какво има предвид, отговори:
Ще разберем, като му падне имунитетът. Ще видим колко е силен, когато напусне президентската институция.
Цонев обясни и защо ПГ на "ДПС - Ново начало" не са излъчили зам.-председател на парламента:
Това е нашата позиция и нашата оценка към този парламент, който 40 дни не можа да си избере председател. Искахме да види целият български народ какво представляват някои от политическите партии и какво дране за власт пада вместо да се мисли за проблемите на хората. Имаме бюджет, доходи, сериозни проблеми.
Бюджетът има сериозен дефицит, но за това сме виновни политиците, а не експертите във финансовото министерство, каза още Йордан Цонев.
Там работят един и същи хора повече от четвърт век. Това са експерти, които правят бюджет такъв, какъвто политиците го задават. ние, политиците направихме бюджета такъв.