Кубрат Пулев: Не е важно колко пъти падаш, а колко пъти ще се изправиш
Секция: БЪЛГАРИЯ
11 Януари 2025 12:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Кубрат Пулев: Не е важно колко пъти падаш, а колко пъти ще се изправиш

/КРОСС/ Не е важно колко пъти падаш, а колко пъти ще се изправиш. Това коментира в „Денят започва с Георги Любенов" световният шампион по бокс Кубрат Пулев - Кобрата. Той подчерта, че винаги ще си остане земен и ще се старае да радва хората.

От думите на световния шампион по бокс стана ясно, че той не се чувства толкова като герой за младите и символ на непобедим дух.

"Това е една мечта на моя баща, моя мечта също. В годините не сме си и мечтали за нещо подобно, аз мечтаех да стана шампион на Р България и когато за първи път станах шампион на 48 килограма бях толкова щастлив. После влязох в националния отбор. Само да вляза в националния отбор за мен беше огромно щастие. Всяка една цел съм си я поставял във времето като ново стъпало за постигане на зелите", обясни Кубрат Пулев.

„Не е важно колко пъти падаш, а колко пъти ще се изправиш", каза световният шампион по бокс.

Според него, когато човек знае какво го прави щастлив и силно иска да постигне нещо, това го кара да се изправя отново и отново.

"С постигането на титлите и медалите във всеки един човек се поражда отговорността към обществото и хората. С брат ми сме възпитавани в патриотизъм, с книги, да обичаме България", каза световният шампион по бокс.

Той си спомни за мача с Кличко преди 10 години, когато въпреки че беше победен, след мача в залата каза „Продължаваме напред". От думите му стана ясно, че го е казал заради хората в там. Неудовлетворение тогава получил единствено, че не е зарадвал феновете.

„Когато някой има неуспех, да не се предава. Ако има любов всичко може да бъде постигнато", каза Кубрат Пулев.

Той добави, че човек винаги трябва да бъде непримирим и подчерта, че човек се учи цял живот. Доволен е и от магистърската степен по политология в УНСС, която придоби наскоро. От думите му стана ясно, че той не подкрепя тезата, че трудностите у нас са заради политиците. Призна, че дълги години го ухажват от политиката.

„Аз имам мечти България да бъде по-добре и ако мога да помогна и аз го правя. Помагам. Вдигам българското знаме, показвам на българите, че трябва да сме горди", заяви Кубрат Пулев.

Той подчерта колко е важно българите да гласуват на избори. За последните 7 вота у нас, Пулев не е успял да гласува само веднъж, защото не е бил тогава в България

„Не слушайте какво ви говорят, гледайте какво правят", каза Пулев по отношение на избора за кого да се гласува на избори.

Според него у нас има политици, които работят за националния интерес.