Кирил Добрев: Разговорът за политики и накъде ще върви държавата е много по-важен от кадровите назначения
Секция: Коментари
05 Февруари 2025 06:58
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Кирил Добрев: Разговорът за политики и накъде ще върви държавата е много по-важен от кадровите назначения

/КРОСС/ Разговорът за политики и накъде ще върви държавата е много по-важен от кадровите назначения. Целта на властта не е да осигури работни места на определени хора, а да се свърши работа. Това каза снощи заместник-председателят на ПГ на „БСП-Обединена левица" Кирил Добрев в предаването „Денят на живо" по NOVA NEWS.

БСП има приоритети, свързани със социалната политика, здравеопазването и с развитието на регионите. „Ще държим в тези министерства да имаме представители под някаква форма. Едва след като изберем приоритетите, ще достигнем до избор на хората, които ще ги изпълнят", допълни Добрев.

По думите му политическите партии в управлението имат добър диалог помежду си. „Тонът е изключително конструктивен", добави той.

Правителството ще внесе бюджет с 3% дефицит. „Въпросът е как ще организираме приходната и разходната част. БСП е в управлението, за да няма рязане или замразяване на доходи. Имаме три десни партии и една лява. Спорът помежду ни е дали трябва да бъдат увеличавани данъците, дали трябва да отворим поне темата за плоския данък и как всеки един солидарно да поема отговорността", обясни Кирил Добрев.

Води се и дебат по темата за ДДС, допълни той. „Не само големите вериги ресторанти са обект на тази атака. Има и семейни бизнеси, в които работят съпрузи с децата си. За тези хора това е целият им доход. Предстои да вземем решение. От ИТН са против, ГЕРБ има своите предизборни обещания, а ние от БСП сме вносители по този проект и трябва да го отстояваме. Но коалицията ще излиза с общи решения", заяви Добрев.

БСП не е против влизане на страната в еврозоната, подчерта заместник-председателят на „БСП - Обединена левица". „При управлението на Сергей Станишев през 2007 г. България стана член на Европейския съюз. Но как да подадем документи за членство, без да има ясен бюджет и финансовата рамка? В момента, в който това нещо се изясни, ние ще подадем искане за нов доклад", заяви Добрев.

Той е на мнение, че страхът от инфлация след влизането в еврозоната притеснява българите.

„Има ли работещи органи, няма никакво значение кой ще бъде председател на партията", коментира Кирил Добрев по повод предстоящия избор на ръководство на левицата