Тошко Йорданов: Държавата е без пари заради бюджетите на Асен Василев
Секция: ПОЛИТИКА
08 Февруари 2025 08:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Тошко Йорданов: Държавата е без пари заради бюджетите на Асен Василев

/КРОСС/ Държавата е без пари и в огромни дългове, с невъзможност да изпълнява основните си социални функции заради абсолютното безумие през последните три години в бюджетите, правени от Асен Василев. Това каза заместник-председателят на „Има такъв народ" и председател на Комисията по култура в парламента Тошко Йорданов в предаването „Лице в лице" по бТВ.

За три години държавният дълг е нараснал с 20 милиарда заради политиките на Асен Василев, посочи той.

Според него ще се наложи теглене на нов заем. „Ако този бюджет успее да задържи състоянието на държавата на ниво, ще е успех. А за оправяне можем да говорим след 1-2 години. Изключително лесно е да съсипеш една система за няколко месеца и е ужасно трудно да я оправиш, защото това отнема много повече време", допълни Йорданов.

По думите му основен проблем в бюджета са огромните социални разходи и непремереното вдигане на минималната и последващото на средната работна заплата през последните години. „Там е проблемът с големия харч на парите, не толкова в заплатите. Там има механизми, които биха могли да се приложат", заяви заместник-председателят на ИТН.