Четирима загинали след силни бури и наводнения в САЩ
Секция: СВЯТ
17 Февруари 2025 14:33
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Четирима загинали след силни бури и наводнения в САЩ Майка и седемгодишното ѝ дете бяха отнесени с автомобила си от придошлите води в щата Кентъки

/КРОСС/ Майка и седемгодишното ѝ дете бяха отнесени с автомобила си от придошлите води в щата Кентъки, съобщи представител на местните власти. В югоизточната част на същия щат 73-годишен мъже бе открит мъртъв в наводнения окръг Клей.

Силни бури се разразиха и в части от Флорида и Джорджия, където днес са в сила предупреждения за торнадо, съобщи Националната метеорологична служба.

В Атланта един човек загина рано тази сутрин, след като „изключително голямо дърво" падна върху дома му, съобщи Скот Пауъл от противопожарната служба в Атланта.

Междувременно в Северните равнини се очаква температурите да паднат до изключително ниски стойности. Изключително студено се очаква да бъде Северна и Южна Дакота и в Минесота, където термометрите ще показват от минус 46,5 градуса до минус 40 градуса.

Обилни снеговалежи се очаква да паднат в географската област Нова Англия и в северната част на щата Ню Йорк. В някои райони снеговалежите ще бъдат придружени от силни ветрове, достигащи пориви до около 97 км/ч, отбеляза АП.