До 15 май ще се извършват ремонтни дейности на Подбалканския път в участъците Васил Левски - Калофер и Клисура - Иганово. Шофирайте внимателно!
Секция: БЪЛГАРИЯ
11 Март 2025 22:11
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
До 15 май ще се извършват ремонтни дейности на Подбалканския път в участъците Васил Левски - Калофер и Клисура - Иганово. Шофирайте внимателно!

/КРОСС/ До 15 май ще се извършват ремонтни дейности на Подбалканския път I-6 в участъците Васил Левски - Калофер и Клисура - Иганово.

Ремонтните дейности в участъка Васил Левски - Калофер /от 264-ти до 276-ти км/ стартираха на 10 март и ще се осъществяват поетапно в една лента, като е планирано да бъдат завършени до края на април. Отсечката Клисура - Кърнаре - Иганово /от 224-ти до 242-ри км/ се предвижда да бъде ремонтирана в периода между 1-ви и 15-ти май.

В участъците ще се извършва фрезоване на старата настилка, ремонт на пътното тяло, където е необходимо, и полагане на асфалтобетонова настилка. Ремонтираното трасе ще бъде с подобрено отводняване, нова хоризонтална маркировка и пътни знаци.

Ремонтните дейности ще се извършват само в светлата част на денонощието, без отбиване на движението. Трафикът ще се пропуска поетапно в една лента. Необходимо е шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, като следват стриктно поставената пътна сигнализация, указанията на сигналистите и ограничението на скоростта до 40 км/ч.

 

Пресцентър АПИ