След вълната от съпричастност: Как България помага на пострадалите от пожара в Кочани
Секция: БЪЛГАРИЯ
17 Март 2025 11:39
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
След вълната от съпричастност: Как България помага на пострадалите от пожара в Кочани

/КРОСС/ В тежко състояние са всички пострадали при пожара в Кочани, които бяха транспортирани в България с военния "Спартан" и с линейки с реанимационни екипи. Това стана ясно по време на брифинг на "Пирогов". Директорът на лечебното заведение д-р Валентин Димитров посочи, че всички пациенти в следствие на инцидента пристигат в много тежък термичен шок.

В нощта в болницата са постъпили 8 пациента, от които 3 деца под 18 годишна възраст и 5 пациента на възраст средно 20-25 години. Най-възрастният е на 31. Всички са в тежко състояние с изключение на едното дете, което се намира в детска реанимация. Всички останали са в реанимацията в клиниката по изгаряния - съответно детското отделение и това за възрастни, в изключително тежко състояние. Трима от тях са интубирани, останалите все още се преценява какво да се прави. Пораженията са изгаряния по тяло, горни крайници, лица. Всички са с инхалационни изгаряния на горни и долни дихателни пътища, което е много тежко състояние, обясни директорът на „Пирогов " Валентин Димитров.

Той обясни, че в момента лекарите правят пълна оценка на състоянието на пациентите.

Всичко, което е необходимо, ще бъде направено, увери директорът на "Пирогов".

От лечебното заведение са в готовност да приемат още пациенти:

Ще поемем толкова, колкото е необходимо, стига да бъдем полезни, заяви д-р Димитров.

През нощта линейки са транспортирали в пловдивската болница „Св. Георги" трима души на възраст 19 години, 20 години, 48 години в тежко състояние с дълбоки изгаряния.

Във ВМА-Варна са настанени трима от пострадалите при трагедията в Кочани - две момчета и едно момиче. Те бяха транспортирани със „Спартан", който кацна снощи около 19.30 минути. Очаква се да пристигнат роднини и близки на пострадалите.