Бивш вътрешен министър: Сега в МВР има много началници и малко редови изпълнители
Секция: Коментари
27 Март 2025 08:02
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Бивш вътрешен министър: Сега в МВР има много началници и малко редови изпълнители

МВР има нужда от външна фигура, от реформаторски настроен човек

/КРОСС/ Ненужно политическо упражнение. Не може така да се разпада една парламентарна група. Единственото, което може би се постигна, е леко вдигане на рейтинга на МЕЧ. Последните дни гледахме буря в чаша вода. Това заяви в предаването "Денят на живо" по NOVA NEWS бившият вътрешен проф. Веселин Вучков, който коментира казуса с МЕЧ и реформата в МВР.

"Правителството на база подкрепа в парламента изглежда стабилно. Не така стоят нещата на база общественото мнение. Според мен и самият Министерски съвет усеща, че има напрежение. Каква реформа е да направим държавни магазини? Никакви.

Същото важи и за МВР. Беше пропиляно много време, за да се направи някаква реформа.

В момента един нов служител в МВР ще взима около 2500 лева. Служителите с по-голям стаж отиват на над 3500 лева. В момента ситуацията е такава, че има много началници и малко редови изпълнители.

Ние като данъкоплатци, трябва да изискваме тази реформа. Ако не се случи реформа, може да се наложи преформатиране на МВР. Трябва да се реши болезнената тема с пенсионерите в МВР. Повярвайте ми, че самите служители в любимото ми МВР също искат реформа.

В момента 4 млрд. лева ще отиват само за заплати и осигуровки в МВР. Това е огромна сума", разкри проф. Вучков.