-
13 Май 2025 |
USD / BGN 1.7611
GBP / BGN 2.3204
CHF / BGN 2.0876
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Тази вечер е кулминацията на "Българската Коледа"

25 Декември 2023 | 13:44

/КРОСС/ Тази вечер е благотворителният концерт на 21-овото издание на "Българската Коледа". Благотворителната инициатива започва днес в 20:00 часа в Народния театър "Иван Вазов" и ще бъде излъчен пряко в ефира на БНТ1 и Българското национално радио.
Изданието на "Българската Коледа" тази година е под наслов "Да дадем надежда на дете в беда" и е с насоченост към детската хирургия. Изявени български музикални изпълнители ще подкрепят с участието си в концерта благотворителната инициатива в помощ на децата в беда.
В рамките на спектакъла ще бъдат изпълнени обичани български песни под съпровода на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Левон Манукян. На сцената на Народния театър "Иван Вазов" ще излязат още Илиан Божков, Миро, Кристина Дончева, Вокална група "Бон-Бон", Люси Дяковска, Тома Здравков, Христина Нейкова, Руслан Мъйнов, Михаела Маринова, Сергей Вардеварян, "Юпитер 7", Мария Стефанова, Георги Костадинов, Владо Димов, "ЛаТиДа", квартет "Дестини", Детският хор на БНР, Дони и Нети, Ненчо Балабанов и Християна Лоизу, Веселин Маринов, Никола Тодоров, Симеон Владов, Стефан Илчев, Ана Мария и Злати Петров.
Тазгодишният благотворителен спектакъл ще бъде под патронажа на президента Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева.
Водещи на концерта ще бъдат журналистът Георги Любенов и актрисата Радина Боршош.
Зрителите на празничния концерт могат да подкрепят каузата на децата в беда с изпращане на благотворителен SMS на номер 1117. Информация за "Българската Коледа", както и начините, по които може да бъде направено дарение, включително и по време на концерта, са посочени на интернет страницата на благотворителната инициатива.
Държавният глава обяви началото на 21-вото издание на благотворителната инициатива на 27 ноември в Бургас.
""Българската Коледа" не е просто дарителска кампания, тя е нещо много повече - тя ни дава вярата, че живеем в цивилизовано общество, което се крепи на хуманни ценности. Тази година "Българската Коледа", с подкрепа на цялото ни общество, разполага с рекорден бюджет от над 3 500 000 лева. 586 деца получиха ценна помощ за диагностика и лечение, скъпо струващи лекарства и последваща рехабилитация. 26 лечебни заведения в цялата страна получиха съвременна високотехнологична апаратура", посочи президентът.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
12 Май 2025 | 21:49
Зам.-кметът на Община Стара Загора Надежда Чакърова към учениците: „Бъдете осъзнати, смели и информирани – вашето бъдеще зависи от вас“12 Май 2025 | 21:04
Министър Вълчев даде старт на изграждането на 4 нови физкултурни салона в училища в община КазанлъкПОЛИТИКА