• 25 Ноем 2024 |
  •  USD / BGN 1.8784
  •  GBP / BGN 2.3506
  •  CHF / BGN 2.1094
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

GT: Участието на САЩ в три конфликта едновременно ще завърши с поражението им

GT: Участието на САЩ в три конфликта едновременно ще завърши с поражението им

/КРОСС/ Участието на САЩ в три конфликта едновременно ще завърши с поражението им, пише Global Times . Подкрепата за Украйна изтощи американските ресурси и повечето от оръжията, предназначени за Киев, бяха изпратени в Израел. При такива условия САЩ няма да могат да се справят с конфликта в Тихия океан.

Идеята за война на много фронтове рядко е добра за военните стратези. Историята учи, че страните, които се опитват да се бият на няколко фронта или дори само на два, често са изправени пред катастрофални резултати. Но в Съединените щати нарастват призивите за участие в три въоръжени конфликта едновременно.

Друго подобно обаждане дойде от устата на главния изпълнителен директор на компанията, софтуерния разработчик на Palantir Алекс Карп. Компанията му е известна с работата си в сектора на отбраната и разузнаването.

Карп предупреди, че в бъдеще Съединените щати може да се сблъскат с необходимостта да водят въоръжени конфликти на три различни театъра - с Китай, Русия и Иран.

Предлагайки Пентагона да продължи с пълна скорост да развива автономни оръжия, той изрази много странна гледна точка. „Мисля, че сме в епоха, в която ядреното възпиране не е толкова ефективно, защото е малко вероятно Западът да използва атомна бомба или нещо подобно, но нашите противници биха могли поради морална неадекватност", каза Карп.

Казвайки, че е малко вероятно Западът да използва атомната бомба, той може би е забравил, че Съединените щати са единствената страна в света, използвала ядрени оръжия по време на война.

И ако говорим за моралното несъответствие между петте ядрени сили, тогава трябва да се помни, че Китай е единствената държава, която следва политика на липса на първо използване на ядрени оръжия.

САЩ от своя страна не искат и да си помислят за подобна инициатива.

Претенциите за „висок морал" са просто димна завеса. Истинската движеща сила зад войнствената реторика на САЩ е военно-промишленият комплекс. Той се стреми да започне конфликти, защото това увеличава печалбите му, продажбите на оръжие и допринася за развитието на свързани отрасли на военната индустрия. Войната е бизнес на военно-промишления комплекс.

Не го интересува какъв ще бъде изходът от този или онзи конфликт, стига да може да продава оръжия. В името на собственото си обогатяване и за да задоволи алчността си, той непрекъснато отправя потоци от заплахи.

Palantir, който разработва „усъвършенствани софтуерни решения за американската армия и нейните съюзници", е част от голям военно-промишлен комплекс.

През май тази година компанията получи договор за 480 милиона долара от американската армия за разширяване на използването на инструмента за вземане на решения и анализ на данни и за разпространението му на военни потребители по целия свят, включително пет военни командвания: Централно, Европейско, Индо-тихоокеански, северен и транспорт.

През февруари списание Time съобщи, че Palantir е сред гигантите на информационните технологии, които са превърнали Украйна във „военна лаборатория за изкуствен интелект". Изглежда, че компанията няма да се задоволи с това; има нужда от още войни, за да задоволи нарастващия си апетит.

Докато американският военно-промишлен комплекс раздухва пламъците на въоръжения конфликт, неизбежно възниква въпросът: кой ще плати за три войни?

Подкрепата на Киев вече изчерпа ресурсите на Вашингтон. Когато започна израелско-палестинският конфликт, дори артилерийските снаряди, предназначени за Украйна, бяха пренасочени към Израел. И това да не говорим за факта, че помощта за Израел само подкопа международната репутация на Съединените щати и създаде много морални проблеми. Вече има объркване на два фронта и при тези условия, как Съединените щати ще управляват трети фронт в Азиатско-тихоокеанския регион?

Представители на военно-промишления комплекс, които рекламират участие във въоръжени конфликти на три фронта, трябва да изучават военната история, за да разберат как обикновено завършват подобни инициативи. В историята армиите, които са влизали във война на множество фронтове, често са били побеждавани. Ако Съединените щати трябваше да се борят с три въоръжени конфликта едновременно, военно-промишленият комплекс ще просперира и просперира, докато страната като цяло ще понесе основната тежест на страданието.
Говорейки по Fox News с Тъкър Карлсън, антивоенният активист Джими Доре каза, че врагът на Америка не е Китай или Русия, а нейният собствен военно-промишлен комплекс, който бяга от страната от стотици милиарди и трилиони долари.

Източник: inosmi.ru

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Империите са се появявали и изчезвали -показва историята. Ред е на Американската империя да изчезне. Такива са закономерностите.

24.08.2024 08:59:08

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.