• 18 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.7939
  •  GBP / BGN 2.3277
  •  CHF / BGN 2.0339
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

16-годишно момче се нуждае от средства, за да проходи отново

16-годишно момче се нуждае от средства, за да проходи отново
Краси Цветков е парализиран след тежка катастрофа

/КРОСС/ 16-годишният Краси Цветков от град Плачковци претърпява тежка катастрофа през миналото лято и оцелява. Баща му, който е бил зад волана - загива. Сега Краси се бори да проходи в памет на своя родител. Младежът обаче има нужда от средства за лечение в чужбина, които са непосилни за сблизките му.

24 юни 2024 година. Някъде край Сливен става тежка катастрофа. Загива 39-годишният шофьор. Синът му, тогава на 15 години - оцелява, но почти цялото му тяло е парализирано. След обиколка по болници у нас Краси получава и много сериозна рана, която поставя живота му в опасност. Близките на момчето намират клиника в съседна Турция, където започва лечението му.

„Веднага предприеха две спешни операции, за да се овладее тежката рана и да не стигне инфекцията до костта. Да не се трови организма", разказва Елица Лефтерова - Кръстева, леля на Краси.

„Седем месеца е постоянно на антибиотик. Всеки Божи ден. В момента тази рана е най-голямата пречка за самото прохождане на Краси", заяви майката на младежа Полина Лефтерова.

Осем месеца по-късно раната бавно се затваря, но паралелно с това Краси се учи да ходи отново. „Нямах никакви шансове за прохождане в България. Първо, ходих с помощни средства - проходилка, ортезии. Просто всичко е много тежко, болезнено, но няма как - боря се заради майка ми, близките ми, леля ми, дядовците ми. Осем месеца не съм стъпвал на гроба на баща ми. Не съм се виждал приятели. Това също много ми тежи", твърди Краси.

Близки до семейството подемат серия от кампании за набиране средства, защото лечението на младежа в Турция излиза на семейството много скъпо.

„Месечно лечението му излиза над 40 000 евро. В началото беше над 60 000 евро. Сумата намалява, но периодът се удължава, заради възстановяването на раната", разказва Татяна Тодорова, близка на семейството на Краси

Вече 16-годишен Краси е получил уверение от лекарите, че на 70 процента ще може да ходи. И иска шанс да изживее детството си. „Просто се боря за един нормален живот. Правя го заради баща ми. Той би се гордял с мен", споделя младежът.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.