-
15 Май 2025 |
USD / BGN 1.7441
GBP / BGN 2.3242
CHF / BGN 2.0829
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Майката на рапъра Кристо все още има спешна нужда от кръвна плазма

28 Март 2023 | 10:45

/КРОСС/ Логопедът Мариана Балабанова, майка на рапъра Кристо, все още има нужда от кръводарители, каза пред bTV изпълнителят.
Жената е в МВР болница в тежко състояние след прекарани последователно COVID-19 и грип тип А. Лекуват я с плазмафереза.
До момента кръв са дарили около 60-70 души. Благодари им Трябват ни още толкова, а може би и повече, за да продължи процедурата. Състоянието й остава тежко, като последните дни има подобрение в кръвните показатели, обясни Кристо.
Има съмнение, че причината Балабанова да изпадне в такова състояние е недоизлекуван коронавирус от миналата година.
Нейната кръвна група А(-) и предпочитаните кръводарители са от групите А и АВ, но всяко кръводаряване е от полза. Желаещите да дарят кръв, могат да го направят в центровете за кръводаряване в София и в цялата страна.
Нужни са 10 дарители на ден, за да продължи процедурата плазмафереза. Всеки изпусна ден, може да доведе до влошаване, обясни Кристо.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
14 Май 2025 | 20:52
Председателят на парламента и министърът на образованието се срещат с преподавателите на УНСС по повод 105-годишнината на университета14 Май 2025 | 20:37
МОН не е водило предварителна кореспонденция със Столична община за решението им за обявяване на днешния ден за неучебенПОЛИТИКА