• 09 Май 2025 |
  •  USD / BGN 1.7313
  •  GBP / BGN 2.3075
  •  CHF / BGN 2.0974
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Четирима души са евакуирани при пожар в къща в благоевградско село

Четирима души са евакуирани при пожар в къща в благоевградско село

/КРОСС/ Четирима души са евакуирани при възникнал пожар в къща в благоевградското село Габрово, съобщи кметът на селото Борислав Ханджийски.

Пожарът е възникнал вчера около 19:30 часа в къща в една от махалите в селото. В момента на пожара в нея е имало двама възрастни. Жената е неподвижна, ситуацията беше тежка, защото къщата е на труднодостъпно място, дори и пеш трудно евакуирахме хората, разказа още кметът на Габрово. Заради пожара са евакуирани възрастна жена и дете от съседна на горящата къща, каза още Ханджийски. Бързата реакция на пожарникарите и на доброволците не е позволила огънят да прехвърли към съседната къща, допълни той.

В гасенето се включват пожарникари, хора от селото, както и много хора от съседните села и от Благоевград. Габрово е малко село, не съм очаквал толкова много хора да помогнат, допълни Ханджийски. Той изказа благодарност към екипите на пожарната служба, към доброволците и към кмета на съседното село Падеш - Александър Стаменов, който до последно е оказвал помощ за гасенето на пожара и е извозвал евакуираните хора до място, достъпно за линейките. Изгоря една къща, но благодарение на хората, които дойдоха да помагат, нямаше жертви, допълни Ханджийски.

В началото на тази година, по инициатива на кмета на Габрово, от Община Благоевград и ВиК - Благоевград ЕООД е монтиран противопожарен кран, който, по думите на Ханджийски, вчера се е оказал животоспасяващ. Селото е на 25 км от Благоевград, в горски район, без друг водоизточник, от който да се черпи вода, посочи още кметът на Габрово. Той допълни, че имат нужда от още два противопожарни крана и от резервоар, които да послужат в случаи на горски пожари, каквито, предвид района, в който е селото, се случват нерядко.

 

Източник: БТА

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.