• 01 Май 2025 |
  •  USD / BGN 1.7197
  •  GBP / BGN 2.2961
  •  CHF / BGN 2.0831
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Домашно куче нападна и нахапа жена в столичния квартал "Хиподрума"

Домашно куче нападна и нахапа жена в столичния квартал "Хиподрума"

/КРОСС/ Домашно куче нападна и нахапа жена в столичния квартал "Хиподрума". Инцидентът е станал в момент, в който жената разхожда домашния си любимец. Оказва се, че това не е първо нападение на едно и също куче.

Кварталът е добре известен с ритуалната си зала и парково пространство. Тук идват стопани на кучета и от други квартали. Случката се разиграва на 20 април в междублоково пространство, докато Полина Низамова разхожда своята немска овчарка.

Тя разказа, че домашното куче, което ги е нападнало - ловджийско куче от смесени породи, е реагирало за секунди. Спуснало се е към тях, повалило е нейното куче и го е захапало за ушите и по главата.

„В този момент аз го хващам и се опитвам да го удържа, то ме гледаше в очите и ме хапеше. Въпросното куче ни напада за втори път. Моето куче беше плътно до мен. Кучето беше само на улицата, нямаше никой друг освен мен и моят любимец", обясни пострадалата жена.

„Собственикът дойде едва след като си е взел дистанционното за електронен нашийник, който е бил изпуснал", коментира още тя.

„Аз бях в шок. Той дойде и ме попита дали имам нужда от помощ, да ме изпрати ли до вкъщи. Каза, че ще вземе мерки това втори път да не се случва. А нападението беше за втори път", разказва Полина.

Има и свидетели на инцидента, Георги Христов е сред тях.

Той чува викове от своя съседка отдолу и се чуди какво става. Тогава вижда Полина с двете кучета около нея между две коли.

„Беше едно стълпотворение - стояха един върху друг нейното куче, другото куче, тя. 30 секунди стояха долу на земята и беше страхотна борба. По едно време тя се изправи видях как държи онова куче за врата, а то продължаваше да напада. И това нещо не свършваше още 25 секунди сигурно. Всичко се оправи, когато дойде собственикът и отнесе това куче", коментира Георги.

„Аз му казах - човече, твоето куче все едно е някакъв садист, все едно гледам филм на ужасите. Казах му, че това куче повече без намордник не трябва да го пусне", разказа още мъжът.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.