• 04 Май 2025 |
  •  USD / BGN 1.7243
  •  GBP / BGN 2.2921
  •  CHF / BGN 2.0934
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Наградиха лекар от Бургас за оказана първа помощ при катастрофа на АМ „Тракия”

Наградиха лекар от Бургас за оказана първа помощ при катастрофа на АМ „Тракия”
Докторът пътувал за София, когато станал свидетел на тежкия пътен инцидент

/КРОСС/ В навечерието на най-християнския празник Рождество Христово един бургаски лекар беше удостоен с награда от Министерството на вътрешните работи. Неврохирургът от Университетската многопрофилна болница в Бургас бе отличен в конкурса „Полицай на годината" за своя граждански принос към работата на полицията. А до номинацията му се стигна, след като в края на ноември, пътувайки за София, той вижда тежък инцидент и спира, за да помогне на пострадалите при верижна катастрофа на магистрала „Тракия".

„Човек не трябва да бъде награждаван за подобни неща. Всеки един нас трябва да реагира по този начин в такава ситуация. Опитах се да помогна на човек с черепно-мозъчна травма. Казах на хората, които искаха да го преместят, да не го правят, за да не навредим", разказа в ефира на „Здравей, България" д-р Светослав Тодоров.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.