•  GBP / BGN 2.3469
  •  CHF / BGN 2.0763
  • Времето:  София 10°C

Лудогорец отново на върха след успех над Ботев Враца, в дебюта на Игор Йовичевич

/КРОСС/ Българският шампион Лудогорец записа комфортна победа с 2:0 в символичното си гостуване на Ботев Враца в последна среща от неделната програма на десетия кръг в efbet Лига. И двете попадения на стадион „Хювефарма Арена" в Разград паднаха през първата част, когато Ивайло Чочев откри в 33-ата, а Рик Джонатан удвои и оформи крайния резултат в 39-ата минута.

„Орлите" нямаха особени проблеми и владееха инициативата през целия двубой, като пропуснаха още две-три добри ситуации, най-вече през първата част, за да запишат и по-убедителен успех в дебюта на новия си треньор Игор Йовичевич.

С тази победа Лудогорец си върна върха в класирането, като събра 25 точки, колкото има и Левски, но „зелените" имат по-добри показатели в директния сблъсък със „сините". 13-кратните шампиони остават и с мач в запас, спрямо столичани. Ботев Враца остава на предпоследната 15-а позиция със седем пункта и без победа след завръщането на Христо Янев начело. За Лудогорец предстои гостуване на чешкия Виктория Пилзен във втория си мач от турнира Лига Европа, а след това приемат Локомотив Пловдив в първенството. Врачани, които нямат успех в три поредни мача, ще пътуват за среща с Хебър.

За своя дебют начело на Лудогорец новият треньор Игор Йовичевич бе направил пет промени, спрямо загубата с 0:2 от Славия Прага в Лига Европа. От първата минута започнаха Хендрик Бонман, Дени Групер, Едвин Куртулуш, Ивайло Чочев и Георги Русев, като замениха Серджио Падт, Сон, Диниш Алмейда, Кайо Видал и Квадво Дуа. Извън групата за четвърти пореден мач пък остана Тодор Неделев. Пред Бонман действаха Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Куртулуш и Групер. В центъра оперираха Педро Нареси и Чочев, а по крилата бяха разположени Русев и Рик Джонатан. Капитанът Якуб Пьотровски пък действаше зад Руан Крус, който водеше атаката.

Лудогорец контролираше действията в първия половин час игра, в който символичните гости направиха три пропуска. Натискът, обаче, даде резултат в 33-ата минута, когато "орлите" откриха. Капитанът Якуб Пьотровски получи от Аслак Фон Витри и след това направи двойно подаване с Георги Русев, като бе изведен отдясно в наказателното поле. Последва центриране на поляка, а на втора греда Ивайло Чочев надскочи Дилян Георгиев и Деян Лозев, след което нанесе добър изстрел с глава, който не остави шансове на младия Любомир Василев да се намеси - 0:1. Това бе първи гол за Чочев в родния шампионат през този сезон.

Шест минути по-късно шампионите удвоиха преднината си. Педро Нареси комбинира с Руан Крус в половината на Ботев Враца, който пък отигра красиво с пета и изведе Георги Русев по десния фланг зад Стефан Цонков. Българският национал напредна на скорост, влезе в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, който бе засечен с лекота от Рик Джонатан на втора греда - 0:2.

През второто полувреме Лудогорец свали сериозно темпото, но продължаваше да контролира събитията на терена. Въпреки това, нови интересни ситуации липсваха и резултата от първото полувреме се запази и след края на 90-те минути. По този начин "орлите" отново са на върха в класирането, а Игор Йовичевич записа дебютен успех начело на отбора.