-
09 Май 2025 |
USD / BGN 1.7313
GBP / BGN 2.3075
CHF / BGN 2.0974
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Манчестър създава нов район за наука и технологични иновации

28 Септември 2024 | 18:03

/КРОСС/ Град Манчестър в северната част на Англия даде начало на първата фаза от проект за център за научни и технологични компании на стойност 1,7 мрд. паунда (2,3 млрд. долара), част от мащабен проект, управляван от университети и инвеститори от частния сектор, предава Ройтерс.
Иновационен район Sister в бившия градски център на Университета на Манчестър предвижда 2 млн. квадратни фута (186 хил. квадратни метра) търговско пространство и 1500 нови жилища, като има за цел да повиши статута на града като научен и технологичен център.
Университетски градове като Оксфорд, Кеймбридж и Манчестър създават среда, в която инвеститорите могат да бъдат на разположение, за да си партнират със стартъпи. Това е тенденция, която новото британско лейбъристко правителство иска да продължи, за да привлича повече частни инвестиции, така че да помогне за подобряването на обществените услуги и инфраструктурата на страната.
15-годишният Sister Project е съвместно предприятие между Университета на Манчестър и Bruntwood SciTech - компания, която е собственост на имотната Bruntwood, Legal and General и Greater Manchester Pension Fund, като ще получи обща инвестиционна стойност при завършване от 1,7 млрд. паунда.
Първият наемател - инвестиционната компания, занимаваща се с климатични технологии, Sustainable Ventures, ще се премести в Renold Building на въпросния обект през ноември.
„Това е важен момент за Манчестър", коментира Бев Крейг, лидер на Градския съвет на Манчестър.
Sister е част от финансираната от правителството инвестиционна зона Greater Manchester, която използва 160 млн. паунда публични средства, за да помогне за привличането на бизнес в града през следващото десетилетие.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
08 Май 2025 | 20:36
Агенция „Митници“ получи подкрепа от делегатите на Регион „Европа“ за място в Политическата комисия на СМОПОЛИТИКА