-
09 Апр 2025 |
USD / BGN 1.7862
GBP / BGN 2.2837
CHF / BGN 2.0920
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Росен Желязков: С този вот вие подкрепихте европейската перспектива пред България

03 Април 2025 | 14:32

/КРОСС/ Премиерът Росен Желязков излезе на трибуната на Народното събрание, след като правителството оцеля след гласуването на вота на недоверие.
"Благодаря на всички тези, които подкрепиха правителството и не подкрепиха този вот на недоверие. С това вие подкрепихте европейската перспектива пред България и перспективата за демократично развитите - такова, каквото голяма част от обществото желае. Благодаря ви!", заяви Желязков.
„Предварително обречен на провал" - вотът на недоверие към кабинета „Желязков" не мина. Два месеца и половина след встъпването си в длъжност правителството на премиера Росен Желязков бе изправено пред първия си вот на недоверие.
54 от депутатите гласуваха "за", 150 народни представители "против" и никой не се "въздържа" от правото си на вот.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
09 Април 2025 | 09:43
Линейки с критично болни минават двойно повече километри заради лошото състояние на пътя Луковит-ПлевенПОЛИТИКА