• 12 Май 2025 |
  •  USD / BGN 1.7611
  •  GBP / BGN 2.3204
  •  CHF / BGN 2.0876
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Набират се проекти за подкрепа на работещите в най-силно засегнатите от зеления преход сектори

Набират се проекти за подкрепа на работещите в най-силно засегнатите от зеления преход сектори
110 млн. лв. са осигурени за квалификация и преквалификация по приоритета „Справедлив преход“ на ПРР 2021-2027, за средствата могат да кандидатстват 12 конкретни бенефициента

/КРОСС/ 110 млн. лв. могат да бъдат инвестирани в квалификация и преквалификация на работещите в най-силно засегнатите от прехода към климатична неутралност сектори. Целта е подготовка на работниците за преминаването им към алтернативни работни места, включително и предприемачество. Средствата се осигуряват чрез отворената от Управляващия орган на Програма „Развитие на регионите" 2021-2027 г. към МРРБ процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ „Подкрепа за работещите в засегнатите сектори чрез обучения за квалификация и преквалификация" по Приоритет 4 „Справедлив преход" на програмата.

Ресурсът, идващ от Фонда за справедлив преход и държавния бюджет, е предназначен за проектни предложения на 12 конкретни бенефициента. Те могат да подават документите си в два крайни срока - до 18 часа на 13 март 2025 г. и до 18 часа на 13 юни 2025 г.

По процедурата се финансират дейности, свързани с обучения за повишаване на професионална квалификация и преквалификация, специфични професионални обучения и такива за придобиване на умения за самостоятелна заетост/стопанска дейност по Ключова компетентност 7 „Предприемачество", както и разходи за възнаграждения на работниците за периода, в който същите се обучават. Насоките за кандидатстване са публикувани в ИСУН.

Списък с бенефициентите:

1. ТЕЦ AES (Марица Изток I) - оператор „ЕЙ И ЕС - ЗС МАРИЦА ИЗТОК I" ЕООД;
2. ТЕЦ Брикел - оператор „БРИКЕЛ" ЕАД;
3. Находище „Източномаришки въглищен басейн" - концесионер „Мини Марица-изток" ЕАД;
4. ТЕЦ Марица изток 2 - оператор „ТЕЦ МАРИЦА ИЗТОК 2" ЕАД;
5. ТЕЦ Контур Глобал Марица Изток 3 - оператор „КОНТУРГЛОБАЛ МАРИЦА ИЗТОК 3" АД;
6. ТЕЦ Сливен - оператор „Топлофикация - Сливен - инж. Ангел Ангелов" ЕАД;
7. ТЕЦ Република - оператор Топлофикация „Перник" АД;
8. Находище Пернишки въглищен басейн - концесионер „МИН ИНДЪСТРИ"; ЕООД, гр. Перник;
9. Находище Пернишки въглищен басейн, участък „Бела вода" - концесионер „Комет инвест" ООД, с. Одраница, област Перник;
10. ТЕЦ Бобов дол - оператор „ТЕЦ-БОБОВ ДОЛ" АД;
11. Находище Бобовдолски въглищен басейн - участък „Миньор" - концесионер „ТРАШ ЕНЕРДЖИ" ЕООД, гр. Сливен;
12. Находище Бобовдолски въглищен басейн, участък „Бобов дол" - концесионер „КОУЛ ЕНЕРДЖИ" ЕООД, гр. София.

 

ПРЕСЦЕНТЪР МРРБ

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.