• 04 Дек 2024 |
  •  USD / BGN 1.8641
  •  GBP / BGN 2.3613
  •  CHF / BGN 2.1019
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Над 150 деца и учители научиха за значението на пчелите чрез интерактивен образователен модул

Над 150 деца и учители научиха за значението на пчелите чрез интерактивен образователен модул

/КРОСС/ Повече от 100 деца и над 50 учители и педагози от Варненска и Добричка области се запознаха с образователния модул „Опознай пчелите, опазвай бъдещето си ". Той представя ролята на пчелите и значението им за биоразнообразието по интересен и интерактивен начин чрез педагогическа кутия - кошер, пълен с пчелни пити с образователни въпроси за живота на пчелите. Създаден бе и уголемен 3D модел на пчела с подвижни крачета, жило и хобот. Основната цел на инициативата е да запознае преподавателите с тази иновативна учебна методика, която след това да бъде използвана в училища и читалища в региона. Модулът е част от проекта „Опознай пчелите, опазвай бъдещето си" на сдружение „Обществен център за околната среда и устойчивото развитие" - един от финалистите в деветото издание на Vivacom Регионален грант.

В рамките на проекта 15 младежи и учители участваха в летен еколагер в с. Езерец, община Шабла, където в истинска пчеларска ферма те се запознаха на практика с особеностите на пчеларството. Освен проведения еколагер, организаторите на проекта представиха образователния теоретичен модул на няколко събития в района на Варна и Добрич.

„С този проект целим все повече подрастващи да познават и разбират колко е важна ролята на пчелите за живота на Земята, както и да провокираме повече хора да се замислят за опазването им. С всеобщи усилия успяхме да достигнем директно до над 150 души, сред които и такива, занимаващи се с обучение и възпитание на деца. Именно това беше нашата идея - да покажем на учителите нашия модул и да ги вдъхновим да разказват на своите ученици за значението на пчелите за бъдещето на Земята. Искам да благодаря на Vivacom Регионален грант, с чиято помощ успяхме да осъществим този страхотен проект", сподели Илиян Илиев от сдружение „Обществен център за околната среда и устойчивото развитие".

Методологията за образователния модул е заимствана от Франция и е адаптирана на български език от специалиста по екологично образование и местен пчелар Елен Сабатини. Към модула бе заснет и образователен късометражен филм „Живот в лъжичка мед", който е предназначен за ученици от прогимназиален и гимназиален етап на обучение.

„Радваме се, че проектът „Опознай пчелите, опазвай бъдещето си" срещна голям интерес сред децата и учителите в областите Варна и Добрич. Сигурни сме, че благодарение на интерактивния модул знанията за пчелите и тяхната важна роля ще достигне до още повече ученици", коментира Елица Георгиева, директор Корпоративни комуникации във Vivacom.

Vivacom Регионален грант е най-мащабната социално отговорна инициатива на телекома. С нея компанията подкрепя образователни и екологични проекти на граждански организации от цялата страна. В деветото изцяло обновено издание Vivacom удвои размера на гранта, улесни процеса на кандидатстване и въведе акселераторска програма, за да отговори в по-голяма степен на нуждите на НПО сектора в страната. От старта на Vivacom Регионален грант до сега телекомът е подкрепил 118 проекта на 105 граждански организации, а общата стойност на сумата надвишава 600 000 лева. Програмата се реализира в партньорство с Български център за нестопанско право.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.