• 17 Апр 2025 |
  •  USD / BGN 1.7224
  •  GBP / BGN 2.2844
  •  CHF / BGN 2.1121
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Путин: Русия стана първата икономика в Европа

Путин: Русия стана първата икономика в Европа

/КРОСС/ Руската икономика стана петата по големина в света и първа в Европа, въпреки факта, че страната е „притисната от всички страни", това каза руският президент Владимир Путин на среща с предприемачи от Далекоизточния федерален окръг в Хабаровск.

Говорейки с предприемачи, президентът призна, че ръстът на БВП на Русия в края на годината ще бъде повече от 4%. Според него Русия изпреварила Германия по покупателна способност и е станала първата икономика в Европа и пета в света.

Президентът отбеляза, че развитието на Далечния изток е забележимо.

„Спомням си началото на тези проекти и помня какво беше настроението на хората - скептично, защото само говорихме и говорихме, а сега строим и действаме и резултата вече се забелязва и това е много приятно" отбеляза Путин.

На среща с представители на бизнеса в Тихоокеанския държавен университет той обсъди развитието на Далечния изток, по-специално проблемите на логистиката, въпросите за модернизацията на граничните пунктове и туризма.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Путин е прав, не лъже. А констатацията на факта показва дълбоко вкоренения идиотизъм на управляващите елити на запад. Нежеланието им да приемат реалността и да се съобразяват с разумните интереси на другите страни. Същите елити и до сега са били тъпи и алчни, но не се е забелязвало толкова ясно, понеже крадейки от цял свят са имали възможност да компенсират загубите причинени от собствената си глупост и да поддържат ( горе-долу) стандарта си. Русофобите газ пикаят. Слава на Русия.

12.01.2024 08:48:00

Анонимен

В момента борбата е за 4-то място между Япония и Русия и най-вероятно следващите 3-4 години Русия да го спечели, защото има големи природни ресурси, а Япония плаща скъпо за внос на същите, а този внос е силно уязвим в днешните несигурни времена. И най=малкият срив на суровини може да доведе до колапс на японската индустрия,

11.01.2024 19:25:32

Анонимен

Хора, чували ли сте за аналог на виаграта, който е 3 пъти поефективен и напълно безопасен на всяка възраст, а и лекува мъжки болести. Лично го тествах и сега го препоръчвам на всички, мега готино нещо е, прочетете сами какво може:----- https://do.my/xbio

11.01.2024 17:56:11

Анонимен

Тавариш Путин нещо се е объркал или просто лъже сънародниците си....Руската икономика е колкото италиянската да не говорим за Германия, Франция или Великобритания...

11.01.2024 14:56:42


БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.