-
15 Май 2025 |
USD / BGN 1.7441
GBP / BGN 2.3242
CHF / BGN 2.0829
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Мъж е убит по непредпазливост по време на лов в Разградско

03 Декември 2023 | 15:30

/КРОСС/ Мъж е убит по непредпазливост по време на лов в Разградско. Инцидентът е станал вчера около обяд при излет за отстрел на диво прасе в местността Кованлъка край село Мортогоново. Ловът е разрешен и надлежно организиран, съобщи говорителят на Областната дирекция (ОД) на МВР в Разград Илиана Георгиева.
Загиналият е 48-годишен мъж от село Мортогоново, каза за БТА говорителят. 53-годишен ловец, който също е от селото, е прострелял по непредпазливост в гръдния кош колегата си от дружинката. Простреляният е издъхнал на място, а смъртта е констатирана от екип на Центъра за спешна медицинска помощ в Разград. Тялото е откарано за аутопсия в Търговище.
Извършителят е задържан. Той е криминално проявен за нанасяне на телесна повреда и противозаконно отнемане на моторно превозно средство, уточняват от ОД на МВР в Лудогорския град.
Под ръководството на Окръжната прокуратура в Разград са проведени огледи на местопроизшествието и множество разпити на свидетели. Назначени са експертизи, които да изяснят обстоятелствата около възникването на трагичния инцидент. По случая е образувано следствено дело по чл.123, ал.1 от НК.
Предстои прокурорът да прецени промяна в мярката за задържане на извършителя.
Информацията е на БТА
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
15 Май 2025 | 09:29
Втори ден без наземен градски транспорт в София заради протеста на служителите на градския транспорт15 Май 2025 | 06:58
Вицепремиерът Дончев: Трябва да убедим, да покажем на младите хора, че има отлични възможности за работа с прилични доходи в БългарияПОЛИТИКА