-
05 Фев 2025 |
USD / BGN 1.8766
GBP / BGN 2.3540
CHF / BGN 2.0818
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Спорният закон за чуждестранните агенти изкара хиляди на протест в Грузия
![](https://www.cross.bg/contents/images/blank.gif)
15 Май 2024 | 09:01
![Спорният закон за чуждестранните агенти изкара хиляди на протест в Грузия Спорният закон за чуждестранните агенти изкара хиляди на протест в Грузия](https://www.cross.bg/photo_new_gallery/2024/05/15/bb48cc8a6204e6bbe68377b311a97397.jpg)
Твърди се, че той копира руското законодателство
/КРОСС/ До късно през нощта продължиха протестите в грузинската столица Тбилиси, след като парламентът прие на трето последно четене закона за чуждестранните агенти. Текстът предизвика недоволство и демонстрации в страната, а прозападната опозиция твърди, че той копира руското законодателство.
Сега законопроектът отива за подпис при президента Саломе Зурабишвили, която вече даде да се разбере, че ще наложи вето. Управляващата партия "Грузинска мечта" и нейните съюзници обаче имат мнозинство и могат да го преодолеят.
Законът изисква всяка организация, която получава над 20 процента от финансирането си от чужбина, да се регистрира като „отстояваща интересите на чужда сила".
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР