• 17 Апр 2025 |
  •  USD / BGN 1.7224
  •  GBP / BGN 2.2844
  •  CHF / BGN 2.1121
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Тома Биков: Приемането на или неприемането на бюджета е политически знак, който се равнява с един вот на недоверие

Тома Биков: Приемането на или неприемането на бюджета е политически знак, който се равнява с един вот на недоверие

/КРОСС/ За приемането на бюджета трябва мнозинство. Приемането на или неприемането на бюджета е политически знак, който се равнява с един вот на недоверие. Темата за регулаторите е друг въпрос. Аз не мисля, че бюджетът трябва да се обсъжда в контекства на кадровите назначения. Не е хубаво да се казва - ние ще ви подкрепим тази политика, вие ни дайте този пост. Виждате, че кадровите назначения все още не се случват и те са тема на други разговори, които са извън бюджета.

Това заяви в предаването "Денят на живо" по NOVA NEWS депутатът от ГЕРБ - СДС Тома Биков, който коментира търканията в управляващото мнозинство.

"Борисов днес каза, че ако не действаме като отбор, ще останат старите регулатори. Росен Карадимов е предложение на БСП. Той е свързан с тази партия от 1989 година и не разбирам твърденията на ПП, но явно те имат памет само за нещата случили след 2020 година и не помнят нищо преди тази година. Росен Карадимов е предложение на БСП и ние приемаме тази кандидатура. Ако бюджетът не мине, се обезсмисля работата на правителството. Аз все пак мисля, че той ще мине на първо четене, но е важно и той да се припокрие в една огромна степен и на второ четене. Ако го прекроим коренно на второ четене, както се случваше последните години при бюджетите на ПП, работата на правителството се обезсмисля", повтори Биков.

"Коалиция от три партии, която е подкрепяна от четвърта с желания за назначения във втория или третия ешалон на властта, е обречена да скърца. Друг въпрос е дали това скърцане ще доведе до скърцане. Ясно е, че това управление е трудно, но трябва да се научим да взимаме заедно решение. Трябва да има някакъв механизъм за ежедневно взимане на решения", добави той. 

Нова Нюз, „Денят на живо"

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Цуни още веднъж Боко по гъза!

01.03.2025 12:28:36


БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.