• 14 Май 2025 |
  •  USD / BGN 1.7601
  •  GBP / BGN 2.3267
  •  CHF / BGN 2.0900
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Боян Чуков: 10% от гласоподавателите на Джо Байдън от 2020 г. днес подкрепят Доналд Тръмп

Боян Чуков: 10% от гласоподавателите на Джо Байдън от 2020 г. днес подкрепят Доналд Тръмп

/КРОСС/ Върховният съд на САЩ даде зелена светлина на Доналд Тръмп за участие в президентските избори на 24 ноември 2024 г. Една въпросителна отпадна, но останаха други. Доналд Тръмп помете своите опоненти на праймериз в 12 щата и обезкуражи тотално Ники Хейли, която се опитваше да му се пречка като представител на неоконите в Републиканската партия. Битката между Дони и Джо се превръща в откровен кеч. Без правила и с много мръсни номера. Американската „демокрация" стои затворена в плевнята и не гледа двубоя за да не се самоубие.

Надеждата на демократите, че могат да им присъдят служебна победа срещу „булдозера" Доналд Тръмп се изпари. Основателен повод да пият една студена вода. Мишел Обама няма намерения да се включва в играта наречена „президентски избори". И е права. Шансовете й са почти „епсилон". Демократите се сблъскаха и с още една беда. Анкета на NYT разкри, че 10% от гласоподавателите (swing voters) на Джо Байдън от 2020 г. днес подкрепят Доналд Тръмп. Основно и огромно препятствие според Доналд Тръмп по неговия път към Белия дом си остава „схемата за измами при гласуването на демократите". Така е в истинските демокрации както казва нашият Кире Интелекто. Малко „ала-бала" и ние пичелим. Разбира я тази работа нашият човек. Нали е пратен от демократите да ни „оправи" и вкара в правия път.

В предстоящия електорален кеч между Дони и Джо ще има много колатерални жертви. В САЩ и по света. Зеленски? Шолц? Кои европейски политици ще отидат в небитието? Кой освен Виктория Нюланд ще напусне администрацията на Белия дом? Без драстични кадрови промени няма да се размине. Вероятно някои наши аватари на демократите в управлението на България ще трябва да продължат промяната, но само в своята собствена трудова биография. В Украйна да смени Зеленски се готви Андрей Костин, генерален прокурор на Украйна. Доналд Тръмп го харесва и демократите не го гледат накриво. Вече беше на сгляда в САЩ. Андрей Костин е човек на британците. Не е изненада. По майчина линия Доналд Тръмп има слабост към Шотландия и Уелс. И във Великобритания има два властови центъра. Единият играе с демократите, а другия с републиканците. Елена Зеленска не иска да седи в Конгреса до Юлия Навална. Уж и двете са за незабавната победа на световната „демокрация".

И двете са оперени булки. Не са кротки домакини като Светлана Тихановска, която съвсем наскоро бе приета шекерно от вече нестабилните във властта сегашни български управляващи. За тяхно неуспокоение всички, които днес са на „тепиха" влизат в неприятен абразивен режим. Хубавото време за тях приключи. Остана само циганското лято. До края на годината (след 24 ноември) част от лауреатите ще „изгорят" като факли. На тяхно място ще се появят нови артисти, които ще дадат кураж на българските баби, че този път... „може да имаме късмет". Ама подобен късмет има само в един друг живот, който си го направим ние сами без чужда помощ.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Бъдещето на Щатите ще се окаже в зависимост на бившите роби, докарани от Африка – афроамериканците, които нямат негативно отношение към Русия. По този път върви Европа с емигрантите.

08.03.2024 18:58:51

Анонимен

Четох преди време един коментиращ който питаше-Дедо Джо знае ли че е президент на САЩ ха ха ха ха !!!???

08.03.2024 18:21:25

Анонимен

Мамини сладки ватници какви мечти имат само, да дойде оранжевия и Пупито да тържествува.... Едно време на това му викаха сметки без кръчмар, но здраве да е мечтите умират последни, а родния Чук забравя, че Европа не е това което беше....

08.03.2024 16:07:19

Анонимен

Свежо, вярно, отразяващо собствена позиция и обнадеждващо. Дай Боже.

08.03.2024 08:28:48


БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.