-
15 Май 2025 |
USD / BGN 1.7441
GBP / BGN 2.3242
CHF / BGN 2.0829
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Катедра „Икономика на туризма“ на УНСС ще отбележи 35-годишнината си с юбилеен дискусионен форум

18 Февруари 2025 | 18:51

/КРОСС/ По повод 35-годишнината на катедра „Икономика на туризма" на УНСС на 20 и 21 февруари 2025 г. в София ще се проведе юбилеен дискусионен форум „Бранд България - гостоприемство в четири сезона с фокус здравен, делови и развлекателен туризъм". Събитието е под патронажа на ректора на университета проф. д-р Димитър Димитров.
Двудневното събитие ще бъде открито на 20 февруари от 10.00 ч. в Голяма конферентна зала на УНСС. Целта на форума е да предостави платформа за диалог между всички заинтересовани страни в туристическия сектор.
В динамично променящия се туристически пазар дестинациите се адаптират към съвременния начин на живот и съвременните изисквания на туристите. В този контекст е необходимо България да промени визията и политиките си в посока създаване и анонсиране на послания за четирисезонна дестинация с фокус върху здравния, деловия и развлекателния туризъм. Какви политики и програми са необходими, за да се случи това, ще дискутират експерти от академичните среди и от бизнеса, както и представители на законодателната и изпълнителната власт.
Програмата на форума включва важни за популяризирането на туризма тематични направления, сред които:
- Маркетинг и ребрандиране на дестинация България;
- Инвестиционен интерес и предприемачество в туризма;
- Дигитализация, изкуствен интелект и нови професии в туристическата индустрия;
- Новите тенденции в туристическия сектор, като Bleisure туризъм и концепциите Work Nomads и Business&Wine&Spa.
„Нашата цел е да утвърдим и анонсираме страната като предпочитана дестинация за четирисезонен здравен, делови и развлекателен туризъм", заяви проф. д-р Мариана Янева, ръководител на катедра „Икономика на туризма".
Вторият ден на форума включва практически уъркшопи за студентите от Клуба на младите туристически лидери, насочени към маркетинговото управление на туристическите дестинации и ролята на дигиталните технологии в туризма. Водещи на сесиите ще бъдат изявени експерти и бизнес партньори на катедрата.
„БРАНД БЪЛГАРИЯ - ГОСТОПРИЕМСТВО В ЧЕТИРИ СЕЗОНА С ФОКУС ЗДРАВЕН, ДЕЛОВИ И РАЗВЛЕКАТЕЛЕН ТУРИЗЪМ"
под патронажа на ректора на УНСС - проф. д-р Димитър Димитров 20-21.02.2025 г.
ДЕН 1
09:30-10:00 ч. Регистрация
10:00-10:30 ч. Приветствия - присъствени и онлайн
10:30-11:00 ч. Пленарни доклади
- Проф. д-р Мариана Янева
Ръководител катедра „Икономика на туризма", Университет за национално и световно стопанство • Проф. д-р Манол Рибов
Катедра „Икономика на туризма", Университет за национално и световно стопанство
- Prof. Dr. Liliya Terzieva
The Hague University of Applied Sciences, Hague, Netherlands
11:00-13:00 ч. Кръгла маса/дискусионен форум.
Излагане на визия, констатации, тези и дискусии по тематичните области на програмата с представители от законодателната власт - Комисията по туризъм в НС и изпълнителната власт - експерти от Министерството на туризма; местната изпълнителна власт (общините) на водещи туристически дестинации в България; представители от Организациите за управление на туристическите райони; представители на туристически сдружения.
13:00-14:00 ч. Кафе пауза/ кетъринг
14:00-16:00 ч. Кръгла маса/дискусионен форум.
Излагане на визия, констатации, тези и дискусии по тематичните области на програмата с представители от законодателната власт - Комисията по туризъм в НС и изпълнителната власт - експерти от Министерството на туризма; местната изпълнителна власт (общините) на водещи туристически дестинации в България; представители от Организациите за управление на туристическите райони; представители на туристически сдружения.
16:00-16:30 ч. Кафе пауза
16:30-18:30 ч. Кръгла маса/дискусионен форум.
Излагане на визия, констатации, тези и дискусии по тематичните области на програмата от експерти от катедра „Икономика на туризма", от други катедри при УНСС и от други водещиуниверситети по икономика и туризъм в страната.
18:30 ч. Вечеря и нетуъркинг, в зала Вечерна, УНСС
С подкрепата на Фонд Научни Изследвания, по административен договор КП-06-МНФ/23 от 12.08.2024. Фонд Научни Изследвания не носи отговорност за съдържанието на докладите и отпечатаните материали от научния форум
ДЕН 2
09:30-10:00 ч. Регистрация
10:00-10:30 ч. Откриване с въвеждащи експозета
- Проф. д-р Мариана Янева
Ръководител катедра „Икономика на туризма", Университет за национално и световно стопанство • Проф. д-р Еленита Великова
Катедра „Икономика на туризма", Университет за национално и световно стопанство
- Доц. д-р Ася Панджерова
Катедра „Икономика на туризма", Университет за национално и световно стопанство
10:30-12:30 ч. Кръгла маса/дискусионен форум.
Дискусии по тематичните направления с експерти от туристическия бизнес (хотелиери, туроператори, транспортни компании, ентъртейнмънт компании), от катедра „Икономика на туризма", от други катедри при УНСС и от други водещи университети и училища по икономика и туризъм в страната.
12:30-13:30 ч. Кафе пауза/ кетъринг
13:30-16:00 ч. Уъркшоп на тема „Маркетингово управление на туристическа дестинацияБългария" Водещ:
Г-н Владимир Ников,
Експерт на Сдружение на хотелиери и ресторантьори Велинград и Западни Родопи; Собственик и мениджър на Международна консултантска компания Bul Hotel Consulting;
Ас. д-р Ралица Георгиева и ас. д-р Веселина Портарска,
Катедра „Икономика на туризма", УНСС
16:00-18:30 ч. Уъркшоп на тема „Дигитална свързаност и новите професии в туризма. Дигитални предприемачи с генериране на идеи, насочени към инвеститори."
Водещи:
Г-н Румен Диканчев,
Представител и експерт на водещи международни туроператори
Гл. ас. д-р Светослав Калейчев,
Катедра „Икономика на туризма", УНСС
20:00 ч. Официална вечеря в ресторант I'm The Corner Bar & Dinner
бул. Никола Вапцаров № 35 ет. 8, София
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
15 Май 2025 | 16:56
Отборът на IX ОУ "Панайот Волов" Шумен спечели областното състезание на Младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ в Шумен15 Май 2025 | 16:01
Фрезована е асфалтовата настилка в участъците в ремонт на АМ „Тракия“ в областите София, Пловдив и Сливен15 Май 2025 | 15:17
Продължаващ проблем в телекомуникационната мрежа спря спешните телефони на „Метрополитен“ ЕАДПОЛИТИКА