• 03 Май 2025 |
  •  USD / BGN 1.7243
  •  GBP / BGN 2.2921
  •  CHF / BGN 2.0934
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Министър Мирослав Боршош подкрепя инициативи за развитие на екологосъобразния туризъм у нас

Министър Мирослав Боршош подкрепя инициативи за развитие на екологосъобразния туризъм у нас

/КРОСС/ Министърът на туризма Мирослав Боршош проведе работна среща с председателя на Българско движение „Син флаг" Станимир Георгиев, който представи на министъра различните национални програми на организацията в сферата на екологичното образование. Акцент в разговора бе инициативата за екологосъобразно управление на плажовете и яхтените пристанища, както и устойчивите методи и нови технологии в най-динамично развиващия се сектор на българската икономика - туризмът.

В рамките на срещата бе обсъдена и програмата „Зелен ключ", която отличава хотели и ресторанти с ясно изразена ангажираност към устойчиви практики и опазване на околната среда. Към днешна дата в България осем хотела и един ресторант притежават този международно признат екологичен знак. „Устойчивият туризъм не е просто съвременна тенденция, а стратегически ангажимент. Увеличаването на обектите, сертифицирани със „Син флаг" и „Зелен ключ", е ясен знак, че секторът осъзнава тяхната значимост в международен план. Така българският бизнес ще привлича все повече екологично отговорни туристи, но и инвестиции", подчерта министър Боршош. Двете програми имат ключова роля в утвърждаването на България като привлекателна дестинация за екологично осъзнати туристи.

През 2025 г. 22 български плажа и 1 яхтено пристанище покриват стриктните изисквания на международната програма „Син флаг". Данните на организацията сочат, че сертифицирането на морските плажове у нас все още е на начален етап, което дава възможности за развитие на по-високи екологични и туристически стандарти по Черноморието.

„Сертифицираните плажове и туристически обекти не само повишават имиджа на България като устойчива дестинация, но и въвеждат реални стандарти за качество, които съхраняват природата и създават по-добри условия за туризъм", допълни още министърът.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.