-
14 Май 2025 |
USD / BGN 1.7601
GBP / BGN 2.3267
CHF / BGN 2.0900
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Удължават бедственото положение във Велинград

21 Април 2021 | 14:35

/КРОСС/ Частичното бедствено положение във Велинград се удължава от 12 часа днес и ще продължи до 14 май, съобщават от NOVA.
Причината е ново скъсване на дига на река Малка Мътница. Няма опасност за населението и за подстанцията, която захранва с вода общините Велинград и Ракитово.
Следи се и нивото на язовир Малка Мътница. Екипите на "Напоителни системи" - клон Тополница са на терен, съобщи управителят на дружеството Сашка Целева.
„Много се повиши нивото на реката. Скъса се дигата на още едно място и започна да разлива вода, но ситуацията е овладяна. Друг проблем е, че яз. „Малка Мътница" е на 80% и контролирано се изпуска по малко, защото тази вода пък затруднява работата на машините в коритото", обясни тя.
„Не мога да си позволя да увелича количеството в момента, за да освободя обема, но въпреки това, всичко е под контрол. Няма опасност. Подстанцията е далече. Взели сме всички мерки. Водата не може да стигне до там. Багерите започнаха работа най-напред в тази част на реката.
Укрепена е, така че, няма опасност за подстанцията", добави тя.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
13 Май 2025 | 19:47
На 14 и 15 май ще се извършват ремонтни дейности на АМ „Тракия“ между Кермен и Хаджидимитрово в област Сливен. Шофирайте внимателно!13 Май 2025 | 19:32
Зам.-министър Петър Младенов се срещна с еврокомисаря по младежта и спорта Глен Микалеф13 Май 2025 | 19:17
Министър Тахов: Близо 500 млн. евро по Стратегическия план ще подпомагат насърчаването на фермерите към сдружаване13 Май 2025 | 19:02
Абитуриенти получават напътствия как да шофират на бала сред смачкани автомобилиПОЛИТИКА