• 05 Фев 2025 |
  •  USD / BGN 1.8924
  •  GBP / BGN 2.3511
  •  CHF / BGN 2.0816
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Елена Поптодорова: Приоритет в програмата на Тръмп е слагане на края на войната в Украйна

Елена Поптодорова: Приоритет в програмата на Тръмп е слагане на края на войната в Украйна

/КРОСС/ В предаването „Лице в лице" по Бтв Елена Поптодорова, каза че приоритет в програмата на Тръмп е слагане на края на войната в Украйна. „Той дори обеща да сложи край за 24 часа, ако си спомняте. Има нагласа в най-видимия екип на президента Тръмп да се пристъпи към решаване на войната с очакване това да не е за сметка на Украйна. Тръмп смени тона. В последните два дни в неговото видеообращение в Давос, той направи много изрично съобщение и оценка на събитията."

Финландският президент каза в Давос, че има неща, които трябва да бъдат взети предвид - не бива да се допусне Украйна да стане клиентела на Москва, да не се допусне да се отнеме суверенното право на Украйна да избере НАТО и ЕС, не бива да да се допускат суверенни териториални загуби на Украйна, обясни Поптодорова. „Давос оформи консенсус от всички западни лидери относно подхода, който трябва да бъде приет в търсене на решения там. Ще излезе въпроса за гаранции, осигуряване на границата на Украйна по начин, който да не допусне възобновяване на военните действия.".

Няма да е бързо прекратяването на войната, сигурна е Поптодорова.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Има няколко патки от миналото, на които непрекъснато се дава възможност за изява по обществените медии по важни международни въпроси, с което стават за смях както те, така и техните продуценти.

25.01.2025 17:08:15

Анонимен

Тъпа и грозна крава. Давос бил оформил консенсус, а? Нали преди по-малко от година пак в Швейцария, отново същите дебили оформяха същия консенсус? И какво стана? Нищо. А защо? Защото дебилите си правят сметка без кръчмаря. Ще става каквото Русия реши, а не някакъв митичен давоски консенсус. Слава на Русия. Слава на Путин.

25.01.2025 16:21:48

Анонимен

Приоритет е затварянето на южната граница на САЩ с участието на армията и връщане на незаконните имигранти, като само вчера с воени транспортни самолети са извозени извън страната пет хиляди души, което е невиждана по мащаб операция в изпълнение на указа на Тръмп.

25.01.2025 10:20:56

Анонимен

В Германия се коментира и това, че Зеленски очаква по-екстрени събития и е изпратил съпругата си в Сейнт Мориц, където е настанена при специални условия и плаща дневно само за това по 7500 швейцарски франка на ден.Заедно с другите разходи, вероятно дневно отиват над 15000 и се пита от къде са тези пари.

25.01.2025 10:00:41

Анонимен

Старата лисица Ленче-кремче бързо взе завоя, но нищо не казва за Зеленски, защото западните коментатори говорят за конфликт между политическата му гарнитура и армията.Те не изключват насилственото му отстраняване вкючително и физическо, което би отворило по-бързо пътя към мирните преговори.

25.01.2025 09:22:10

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.